یکى از روشن ترین وجوه فعالیتهاى مجاهدین خلق ایران و مقاومت ایران تلاش براى جلب توجه جامعه ى بین‌المللی به تهدید بنیادگرائى است که قلب آن در تهران تحت اشغال آخوندها می‌تپد.

همزمان از ابتداى شروع مقاومت انقلابى براى صلح و آزادى موج فعالیتهاى هواداران مقاومت در کشورهاى مختلف شروع شد. محور این فعالیتها تلاش براى جلب حمایت مردم و نمایندگان مردم در کشورهاى مختلف بود. امرى که در تاریخ این مقاومت "دیپلوماسى از پائین" نامیده می‌شود. نخ نبات فعالیتهاى سیاسى مقاومت اتکا به توانمندی‌های همین مقاومت هست که خود را در ملموس‌ترین وجه در افراد این مقاومت، از فعالین امروز تا زندانیان و شهیدان، نشان میدهد. مقاومت و مجاهدین در دیدارهاى خود بزرگترین و مهمترین سند تاریخى یعنى لیست شهیدان را همیشه همراه دارند. حقیقت یک مقوله ى نسبى نیست، این رژیم ضد بشرى ولایت‌فقیه هست که براى بقاى خود کشتار میکند و این مقاومت سازمان یافته ى ایران است که براى رسیدن به آزادى بهاى بسیار سنگینى را تا به حال پرداخت کرده است و از پرداخت بیشتر هم ابا نداشته و ندارد.
در یکى از بزرگ ترین نبردهاى سیاسى این مقاومت موفق شد که لیست گذارى ناجوانمردانه را با اتکا به قوانین اروپا و امریکا درهم بشکند و توطئه‌های جنایت‌بار ارتجاع حاکم را بعد از ١٥ سال با پرداخت بهاى بسیار سنگین در هم بشکند. البته که دوران مماشات اگر براى مجاهدین حاوى درد و خون و بمب باران و شهادت همرزمان بود اما کأسه ى مزدوران رژیم تحت عنوان هاى پر طمطراق متخصص امور ایران و خبرنگار و.. از پول‌های طیب و طاهر خوب پر شده بود.
در فرافکنی‌های معمول رژیم که همه‌ی اعمال و افعال خود را به مجاهدین نسبت میدهد، رژیم و بوقها ى کریه او مدعى شدند مجاهدین با پول حمایت چند سیاستمدار بازنشسته و بدون تاثیر را نمایش میدهند که فاقد ارزش است و در تجمعات آنها هم فقط خارجی‌ها هستند که به وعده‌ی یک شام مجانى شرکت کرده‌اند.
اینکه سیاست مماشات تا حدى و نه به‌طور کامل محدود شده است، به جاى خود اما در دوران بعد از قیام کبیر دى ماه و عیان شدن کامل فاصله ى مردم با کل نظام ولى فقیه از هر دسته و باند فاشیست اصلاح طلب تا خونخوار اصولگرا، تاثیر بالفصل این قیام در جامعه ى بین‌المللی هم به ظهور رسیده است.
انتخاب جان بولتون بعنوان مشاور امنیتى رئیس جمهور امریکا، قبل از هرگونه اعلام برنامه ى سیاسى یا موضعگیرى مشخص، در أرکان رژیم زلزله ى براه انداخته است که فقط ناشى از شرکت آقاى بولتون در مراسم برگزار شده توسط مقاومت و حمایت او از اهداف مقاومت و مجاهدین مى باشد. همین ترس در مورد حضور آقاى جولیانى در مراسم نوروز مجاهدین در آلبانى هم قابل مشاهده است.
به چند نمونه از انعکاسات این خبر در ارگانهاى خبرى سپاه توجه بفرمایید:

"بولتون به علاوه یکی از حامیان اصلی گروه تروریستی منافقین است و در سخنرانی‌هایش در جمع تروریست‌ها از تغییر نظام حاکم ایران حمایت کرده است. او در یکی از سخنرانی‌ هایش در همایش منافقین در پاریس وعده تصرف ایران تا سال ۲۰۱۹ را مطرح کرد!
 دیپلمات سابق آمریکایی در همان سخنرانی ضمن استقبال از رویکردهای خصمانه و تند ترامپ علیه ایران گفت انقلاب اسلامی ایران نباید سالگرد چهل سالگی‌اش را جشن بگیرد."*
"با وجود این، یک خبرنگار «سی‌ان‌ان» امشب به نقل از منابع آگاه گزارش داده بولتون به ترامپ قول داده در صورتی که به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید انتخاب شود، جنگی راه نخواهد انداخت."*

«رودی جولیانی» که همیشه پای ثابت نشست‌های گروهک تروریستی منافقین است با شرکت در نشست این گروهک در شهر واشنگتن گفت که از اغتشاشات در ایران حمایت می‌کند.

"جولیانی که از دوستان نزدیک ترامپ نیز به شمار می‌رود، به گروهک ضد انقلاب منافقین قول داد که ایالات متحده آمریکا تمامی ابزارهای لازم برای ایجاد اغتشاش از جمله «دسترسی سریع به اینترنت و انتقال صدای آن‌ها به همه دنیا» را فراهم خواهد کرد."**

انتقال صداى آزادیخواهى مردم ایران به جامعه ى جهانى که نزدیک به چهار دهه توسط مقاومت و مجاهدین انجام میگرفت، اکنون در دوران سرنگونى و بعد از قیام "گفتمان" مسلط دوران است! این دیگر کابوس نیست، واقعیت ملموسى است که آخوندها بهتر از همه معنى آن را میفهمند و از این لحاظ به حقوق بگیران خود فرمان داده تا علیه مجاهدین به لجن پراکنى بپردازند.
مقاومت ایران تنها با اتکا به توان لایزال خلق قهرمان و کانون هاى شورشى این رژیم را سرنگون خواهد کرد. این بیان یک آرمان مقدس نیست، بلکه مشخص کردن ساعت دیدار بزرگ در تهران آزاد شده است.

—————————————————
*- خبرگزارى فارس - سوم فروردین ١٣٩٧
تحلیل با تیتر "مشاور امنیت ملی جدید کاخ سفید کیست؟"

**- خبر گزارى فارس - چهارم فروردین ١٣٩٧
تحلیل خبر با تیتر "در گفت‌وگو با الریاض؛
مشاور ترامپ: باید از اغتشاش در ایران حمایت کنیم"