در پی سر باز کردن بحران جانشینی ولی فقیه ارتجاع در حملات متقابل آخوند یزدی و آخوند لاریجانی و بخصوص مضامین نامه‌ی لاریجانی ـ که صحبت از پروژه دامنه‌داری برای تخریب خودش و امثال خودش توسط یزدی و رادیوتلویزیون و برخی نهادهای حاکمیت به میان آورد ـ سرکردگان وحشت‌زده‌ی نظام را برای مهار بحران، سراسیمه کرده است.

شیخ احمد جنتی، رئیس خبرگان و شورای نگهبان ارتجاع، با هراس از بالا گرفتن جنگ گرگها اعلام کرد: اتفاقات روز‌های اخیر نشان داد ذره‌ای غفلت از (حفظ یکپارچگی) تا چه حد می‌تواند دل‌های فرزندان (نظام) را رنجیده خاطر گرداند
جنتی تلاش کرد دعوا را در محدوده جنگ و جدال یزدی و لاریجانی در شورای نگهبان قلمداد کند و از این رو اضافه کرد: اهتمام همه اعضا بر این بوده که مسائلِ درون شورا به بیرون منتقل نشده و دیگران را نگران ننماید... اعضای شورای نگهبان نیز از خطا مصون نبوده و احتمال اشتباه آنان نیز می‌رود. در گفتگویی که با دو طرف داشتیم هر دو بر ضرورت حفظ ارکان نظام و نیز پرهیز از اختلافات و بهانه ندادن به دست دشمنان نظام تأکید داشتند و انشاءالله به زودی هر دو طرف را در کنار یکدیگر خواهیم دید.
آخوند جنتی با دستاویز قرار دادن ِ قدرتنماییهای کاذب و مسخره خامنه‌ای برای آب ریختن بر آتش ِ بحران ِ مرگبار در ولایت ارتجاع، افزود: بی‌تردید، امروز دشمن بیش از گذشته، از (نظام) عصبانی و خشمگین است و تاب سقوط پهپاد آمریکایی و توقیف کشتی انگلیسی را ندارد... دشمنان طمع و شادی نکنند و دل به اختلافات ظاهری نبندند. شما جوانان نیز با تکیه بر رهنمود‌های خامنه‌ای، در راه اعتلای نظام تلاش کنید و خود را دل مشغول وقایع گذرا نکنید.

علی ربیعی سخنگوی دولت آخوند روحانی ـ که اظهاراتش توسط خبرگزاری رسمی رژیم مخابره شده است، در باره‌ی جنگ و جدال آخوند یزدی و آخوند لاریجانی با اشاره به شرایط ِ بحرانی ِ نظام آخوندی گفت: در شرایط کنونی که همه باید در کنار هم از بحرانها و سختیها عبور کنیم، هرگونه مطلب و مجادله‌ای که این روند را خدشه‌دار کند به صلاح نیست.
وی در باره آن‌چه راجع به آخوند روحانی نیز مطرح شده، افزود: این مجادلات نه مساله‌ای را حل می کند و نه به نفع جامعه است و نه دردی از درد مردم را در شرایط فعلی، درمان می کند، بنابراین موضوعی که در ارتباط با (روحانی) بیان شده میتواند به عنوان یک منتقد و نظر شخصی مطرح شود و نه بیش از این. من یقین دارم که نظر هیچ کدام از جامعه مدرسین این بیانات نیست.
علی ربیعی با اشاره ضمنی به جنگ جانشینی ولی فقیه فرتوت ارتجاع، اضافه کرد: طرح این‌گونه مطالب در عرصه‌ی سپهر عمومی به صلاح نیست بحث درباره‌ی اینکه چه کسی مرجع است یا نه، باید در حوزههای خاص خود مطرح شود، ما به نفع جامعه نمیدانیم، دولت هم قصد ندارد به این حوزه ها ورود کند و پاسخ خاصی دهد و ما ورود نمیکنیم.