سخنرانی استرون استیونسون ـ هماهنگ‌کننده کارزار تغییر در ایران در تظاهرات بزرگ ایرانیان در لندن


عجب سخنرانی عالی‌یی توسط مریم رجوی. این ششمین گردهمایی بین‌المللی است که توسط مقاومت ایران سازماندهی می‌شود و به تغییر رژیم در ایران فراخوان می‌دهد. طی چند هفته اخیر، حامیان شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین خلق ایران در گردهماییهای بزرگی در بروکسل، واشینگتن، برلین، استکلهم، تیرانا و اکنون در اینجا در لندن شرکت کرده‌اند. ولی به‌یاد داشته باشید، امروز هم‌چنین دهمین سالگرد قتل عام ژوییه ۲۰۰۹ (مرداد۱۳۸۸) در قرارگاه اشرف است. بیش از هزار نیروی تا دندان مسلح عراقی که تحت فرامین مستقیم (حکومت) تهران عمل می‌کردند، به افراد غیر مسلح حمله کردند و دست به کشتار مردان و زنان زدند ولی ۱۰سال بعد، پس از قرار گرفتن در معرض چندین حمله و قتل عام در اشرف و کمپ لیبرتی، ما شاهد بودیم که اشرف۳ در آلبانی به‌نحوی معجزه‌آسا از خاکسترها برخاست. و امروز ما می‌توانیم به برادران و خواهرانمان در آلبانی، بیشترین احترامات خود را به‌خاطر شجاعت و پایداری آنها نثار کنیم.
ما طی چند هفته اخیر، قدرت جنبش خود را به‌جهان نشان دادیم. من فقط امروز می‌خواهم بگویم، امیدوارم اینجا در این تظاهرات عظیم کسی از جانب روزنامه گاردین حضور داشته باشد که به آن گوش فرا دهد. آنها سخنگوی آخوندها هستند. آنها باید از مزخرفاتی که منتشر می‌کنند شرم کنند. این ننگ‌آور است که روزنامه‌هایی مانند گاردین هنوز هم سیاست شکست خورده مماشات با رژیم دیکتاتوری مذهبی و فاشیستی در ایران را ادامه می‌‌دهند. چرا آنها حمایت خود را متوجه مردم ایران نمی‌کنند، که خواهان تغییر رژیم و بازگشت به دموکراسی، حقوق بشر، حقوق زنان، عدالت و صلح هستند؟ این روزنامه‌ها ادعا می‌کنند که غرب فقط انتخاب بین دو گزینه جنگ و مماشات را پیش روی خود دارد. این یک دوگانگی غلط است. امتیاز دادن به این رژیم فقط آنها را جری‌تر می‌کند و این دیدگاه آنها را تأیید می‌کند که غرب ضعیف است. ما به‌دنبال جنگ نیستیم. ولی ما خواهان شجاعت هستیم. ما خواهان پایداری هستیم، نه ضعف. ما باید حمایت خود را از مردم و مقاومت عظیم ایران نشان بدهیم.
ما فقط باید حمایت خود را از مقاومت و مردم ایران نشان بدهیم. قبل از بازداشت هفته قبل کشتی «استنا ایمپرو»، آخوندها به ۶تانکر نفتی در خلیج فارس شبیخون زده بودند، یک پهپاد آمریکایی را سرنگون کردند، به مزدوران حوثی خود در یمن موشک تحویل دادند تا به عربستان سعودی شلیک کند. آنها نیرو و تسلیحات برای سرپا نگه داشتن بشار تأمین می‌کنند. آنها از تروریست‌های حزب‌الله در لبنان حمایت می‌کنند و هم‌چنین از شبه‌نظامیان جنایتکار شیعی در عراق اکنون این رژیم جنایتکار راهزنی بین‌المللی را هم به فهرست طولانی تجاوزات خود اضافه کرده است. ایران به‌رغم فرهنگ غنی و باز و متمدنانه‌اش، تبدیل به یک کشور طرد شده جهانی شده است. این رژیم دیکتاتوری مذهبی فاشیستی به‌خاطر نقض حقوق بشر و صدور تروریسم محکوم شده است، در حالی‌که ۸۰ میلیون شهروند برای غذا رساندن به خانواده‌های خود در مضیقه هستند. این رژیمی است که ده‌ها هزار زندانی سیاسی را اعدام کرده است. رژیمی است که شلاق می‌زند، دست و پا قطع می‌کند، چشم از حدقه بیرون می‌آورد، مردم را در ملاء عام حلق‌آویز می‌کند. رژیمی که بیش از ۳۵۰۰نفر شامل زنان و کودکان را تحت حاکمیت حسن روحانی باصطلاح میانه‌رو اعدام کرده است. در داخل ایران، شکنجه‌گران و دژخیمان از هر زمان دیگری فعال‌ترند تا مخالفان را با موجی از ارعاب و سرکوب از بین ببرند. این یک حکومت دیکتاتوری است که از طریق فساد، باج‌دهی، ترور، اخاذی و ارعاب حکومت می‌کند و حدود ۱۰هزار از تن شرکت‌کنندگان در تظاهرات مسالمت‌آمیز ۱۸ ماه گذشته را دستگیر و زندانی کرده است......بسیاری از دستگیرشدگان تا حد مرگ شکنجه و یا ناپدید شده‌اند. این رژیمی است که به‌گفته خانم رجوی گشتاپوی وزارت اطلاعات خود را در اروپا و سراسر جهان بسیج کرده است. این رژیم از سفارت‌خانه‌های خود به‌عنوان کارخانه بمب‌سازی و واحد‌های تروریستی برای طراحی جنایت‌هایش استفاده می‌کند. خانم‌ها و آقایان، ما باید همه سفارت‌های (رژیم) ایران در اروپا را ببندیم.
باید همه دیپلمات‌های (رژیم) ایران را اخراج کنیم. انگلستان باید مثل آمریکا سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات را وارد لیست سیاه تروریستی کند.
این رژیمی نیست که بشود با آن مماشات یا استمالت کرد. این یک رژیم شیطانی است که باید سرنگون شود و مردم ایران دیگر ترسی ندارند. بوی انقلاب به‌مشام میرسد و انقلاب توسط اعضای شجاع سازمان مجاهدین، به‌ویژه در کانون‌های شورشی که تقریباً در همه شهرها و شهرستان‌های کشور حضور دارند محقق خواهد شد. آنها هر روز جان خود را به‌خطر می‌اندازند تا این استبداد شیطانی را به‌پایان برسانند. ما شجاعت مردم ایران را تحسین می‌کنیم که علیه این رژیم تروریستی برخاسته‌اند. می‌خواهیم که آنها بدانند اینجا در اروپا و امروز اینجا در لندن، ما از آنها حمایت می‌کنیم و شانه به شانه مقاومت و سازمان مجاهدین می‌ایستیم. متشکرم.

اکنون باعث خوشوقتی بزرگ من است که رهبر اسطوره‌یی و خارق العاده مقاومت را معرفی کنم و یک ویدئو کوتاه از مسعود رجوی را ارائه می کنم.