اکسپرس- انگلستان- ۲۳تیر۹۸( ۱۴ ژوئیه ): در یک کنفرانس در آلبانی که توسط شورای ملی مقاومت ایران برگزار شد، شخصیتها از کشورهای مختلف جهان، خواستار اقدام قاطعتر علیه رژیم ایران شدند.

سخنرانان شهردار رودی جولیانی، سناتور جوزف لیبرمن و یک هیأت از انگلستان تحت هدایت دکتر متیو آفورد را شامل می شد. دکتر آفورد، گفت، ”من معتقدم که ما باید از نمونه آمریکا پیروی کنیم و سپاه پاسداران را بعنوان یک سازمان تروریستی لیست گذاری کنیم. آنها یک نفوذ شریرانه در سراسر خاورمیانه دارند و در حال حاضر انگلستان را با حملاتی به نفتکشهایمان تهدید میکنند.“
دکتر آفورد همچنین از انگلستان مصرانه خواست که با خارج شدن از توافقنامه اتمیِ(برجام) از دولت ترامپ حمایت کند.
شهردار سابق نیویورک جولیانی گفت واشینگتن هنوز امید دارد که انگلستان از آمریکا در تلاشهای اقتصادی اش علیه رژیم حاکم برایران حمایت خواهد کرد.
وی گفت رژیم ایران خیلی وقت است که از خطوط قرمز عبور کرده است.

اکسپرس در ادامه به جنگ افروزی رژیم آخوندی در منطقه و حمله به نفتکشها پرداخته و می نویسد: انگلستان در حالیکه تنشها در خلیج فارس افزایش می یابد، تک تیراندازهایی در کشتیهای نیروی دریایی مستقر میکند تا مهاجمان رژیم ایران را پاکسازی کنند. و از نفتکشها در مقابل تهاجمات قایقهای رژیم ایران و نیروی تروریستی و بدنام قدس حفاظت کنند.
این کار در زمانی صورت میگیرد که شنبه شب شخصیتهایی از انگلستان و هم چنین آمریکا (در اشرف ۳ در آلبانی) به انگلستان فراخوان دادند که از واشنگتن در ایفای یک نقش قاطعتر علیه رژیم ایران حمایت کند. انگلستان حضور نیروی دریایی خود در منطقه را با اعزام یک ناو شکن به نام اچ ام اس دانکن افزایش داده است. این رزمناو به ناوشکن قبلی -که هم اکنون از نفتکشها در تنگه هرمز حفاظت میکند- اضافه میشود.

تلویزیون الاخباریه در گزارشی از کنفرانس همبستگی عربی اسلامی با مقاومت ایران گفت: با حضور شخصیت های سیاسی عربی در کنار نیروهای اپوزیسیون ایران کمیته همبستگی عربی اسلامی با مقاومت ایران در تیرانا پایتخت آلبانی کنفرانس خود را برگزار کرد. در این کنفرانس موضوعات مختلفی مورد بحث قرار گرفت که مهمترین آنها حمایت رژیم حاکم بر تهران از تروریزم در منطقه و جهان بود.
صالح القلاب وزیر پیشین تبلیغات اردن به الاخباریه گفت: واقعیت این است که مقاومت ایران می تواند هدفش که سرنگونی این رژیم است را محقق کند زیرا که این مقاومت تنها این تعدادی که اینجا در خارج هستند نیست، بلکه نیروهای مجاهدین خلق در داخل ایران هستند و اغلب مردم ایران را شامل می شود همه آنها حول مجاهدین و مقاومت ایران حلقه می زنند و همه آنها در راستای سرنگونی رژیم حاکم فعالیت و حمایت می کنند الان این رژیم می خواهد مردم را به بحران های خارجی مشغول کند.

الاخباریه افزود: شرکت کنندگان در این کنفرانس که در حاشیه گردهمایی سالانه مقاومت ایران برگزار شده بود تاکید کردند که به مجرد سرنگونی رژیم ولایت فقیه در تهران، آتش فرقه گرایی در منطقه نیز خاموش خواهد شد آنها به یک فعالیت منطقه ای و بین المللی برای متوقف کردن جنایتهای رژیم ایران و حمایت از قیام مردمی که در مقابل ظلم در ایران بپا خواسته اند فرا خواندند سخنرانان تاکید کردند که رژیم ولایت فقیه در ایران از دهه ها پیش از طریق دخالت های خونین در بحرین و یمن و سوریه وعراق و لبنان و بقیه کشورهای عربی، صلح وثبات منطقه را تهدید می کند.
نذیر حکیم از رهبران اپوزیسیون سوریه به الاخباریه گفت: ما در محلی امیدوار کننده فساد رژیم ایران را بررسی می کنیم.رژیمی که سرطانش و زیانش را به منطقه کشانده است این رژیم فقط به مردمش زیان نمی رساند. این رژیم نیروهای مقاوم و مبارز همه طیف های جامعه را کشته و کوچ داده است.

الاخباریه در ادامه گفت: در کنفرانس همبستگی عربی ـ اسلامی با مقاومت ایران، تاکید شد که رژیم اخوندی جنگ مذهبی را در منطقه شعله ور کرده امت اسلامی را پراکنده و دسته بندی کرده است آنها به حمایت از قیام مردم ایران فراخوان دادند چرا که پیروزی مردم ایران پیروزی مردم عرب نیز هست.
پیام این کنفرانس بسیار روشن بود پیام این بود که زمان آن رسیده است که دولتها و کشورهای جهان آزاد بحرکت در آیند و موضوع مردم ایران که تحت ظلم دیکتاتور قرن و جنایت کاران جنگی این دوران هستند را مد نظر قرار دهند
در این کنفرانس همچنین تاکید شد که حمایت از اپوزیسیون و مردم ایران راه کار اصلی برای سرنگونی این رژیم فاشیستی است.

واشینگتن تایمز بمدت چند ساعت کنفرانس بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی با حضور رئیس جمهور برگزیده مقاومت و شخصیتهای برجسته بین المللی در اشرف سه را بصورت زنده بر روی سایت خود پخش کرد.