مجله نیوزویک از تحریم یک دلال اسلحه چینی به خاطر فروش قطعات موشکهای بالستیک به رژیم آخوندی خبر داد.

به‌دنبال اعمال تحریم‌های روز چهارشنبه اول خرداد۹۸ آمریکا علیه سازمان صنایع دفاعی رژیم و چندین شرکت و شهروند روسیه و چین به‌علت همکاری با برنامه موشکی رژیم ایران، مجله نیوزویک جزئیاتی از پرونده یکی از دلالآن تحریم شده به نام کارل لی را فاش کرد.
یک مقام بلندپایه دولت آمریکا به نیوزویک گفت: کارل لی طیف کاملی از تمامی مواد مورد نیاز برای ساختن موشکهای بالستیک را در اختیار رژیم ایران قرار داده است. از سیستمهای هدایت کننده بسیار دقیق تا مواد لازم برای سوخت موشکها. او برای این کار از شرکتهای پوششی متعددی استفاده می‌کند».
مجله نیوزویک نوشت: دونالد ترامپ برای تحریم این دلال تسلیحاتی چینی که مثل سایه عمل می‌کند و به شکل غیرقانونی قطعات پیشرفته موشکهای بالستیک را در اختیار رژیم ایران قرار داده است در واقع با یک تیر هم دلال چینی و هم رژیم ایران را هدف قرار داده است. تحریم‌ها علیه لی و شرکتهای متعدد پوششی متعلق به او روز چهارشنبه ۲۲ماه مه (اول خرداد) در روزنامه فدرال ریجیستر که روزنامه رسمی دولت آمریکا است اعلام شد».
کارل لی را به عبدالقادرخان تشبیه می‌کنند؛ یعنی کسی که از شروع دهه هفتاد میلادی کمک کرد تا رژیمهای ایران، کره شمالی و لیبی به سلاح اتمی دست پیدا کنند. در سال ۲۰۱۴میلادی وزارت دادگستری آمریکا کارل لی را به جرم ایجاد شبکه‌یی از شرکتهای پوششی برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه رژیم ایران محکوم کرد و اف.بی.آی یک جایزه ۵ میلیون دلاری برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری لی شود معین کرد».
نیوزویک می‌افزاید: مقامات آمریکایی از این‌که چین اجازه می‌دهد کارل لی فروش محدوده گسترده‌یی از مواد حیاتی برای ساخت موشکهای بالستیک از جمله ژیروسکوپها و شتاب‌سنجها را به رژیم ایران ادامه بدهد به‌شدت نگران هستند. روز سه‌شنبه (۳۱اردیبهشت) استیون دانتونو معاون پخش تحقیقات جنایی اف.بی.ای در یک جلسه استماع کنگره آمریکا گفت: کارل لی شبکه‌یی از شرکتهای چینی متعلق به‌خود را استفاده می‌کند تا سیستم اقتصادی آمریکا را دور بزند و به رژیم ایران سلاحهای کشتار جمعی برساند».