محمد جواد ظریف وزیر خارجه آخوندها که برای تست راه باز کردن با «شیطان بزرگ» به نیویورک رفته است در انجمن آسیا در نیویورک در پاسخ به این سؤال که این سطح عمیق از خصومت بین آمریکا با رژیم به کجا می انجامد گفت: ما هنوز در نقطه بحران نیستیم ولی وضعیتی خطرناک است.

ظریف افزود: من این را رد نمی‌کنم که بولتون و ناتانیاهو و بن سلمان در حال طراحی یک حادثه در هر جایی از این منطقه باشند! بولتون قبلاً در جلسه مجاهدین خلق یکسال قبل از اینکه مشاور امنیت ملی شود، به آنها قول داد در ۲۰۱۹ با آنها در داخل ایران جشن خواهد گرفت! البته الان ۴ ماه گذشته است!!.

آخوند روحانی نیز درحالیکه ترس و وحشت نظام از قیام مردم را برملا می کرد، مدعی شد رژیم میتواند نفت بفروشد.
ترامپ فکر میکنه با این بازیها میتونه صادارات نفت ایران را صفر بکند امکان‌پذیر نیست صادرات نفت ایران صفر نخواهد شد. ما نفتمان را می‌فروشیم به انحاء مختلف میفروشیم. تهش دنبال این هستید که تو خیابون آشوب بشود مثلا، شما فکر میکنید با این کارها آشوب میتوانید درست کنید. اگر هم بر فرض کسی هم اعتراض داشته باشه که ممکنه کسی هم اعتراض داشته باشه، حق اعتراض هم داره وقتی شما شمشیر می‌کشید به رخ ملت ایران معلومه که اختلافات خانوادگی را همه ما کنار میگذاریم.

رئیس جمهور ورشکسته ولایت فقیه که سرش در برجام به سنگ خورده است، در مواجهه با سیاست جدید آمریکا گفت: با این فرمول، مذاکره به معنای ذلت و تسلیم است. با این لات مذاکره نخواهد کرد ما با چاقوکش و چاقوکشی و با این فرمول این به معنای ذلت و تسلیم است دیگه اسمش مذاکره نیست در شرایط امروز آمریکاییها مردم ما بخوبی بدانند چون بعضیها تو ذهنشون هست که آمریکا آماده مذاکره است این ایران است که سرباز میزنه اصلا این چنین نیست آمریکا اصلا آمادگی برای مذاکره نداره.

آخوند روحانی هم چنین طبل توخالی تهدید را علیه عربستان و امارات به صدا در آورد و مدعی شد که موجودیت این کشورها مرهون رژیم آخوندی است.