مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا قبل از ورود به عراق، در کنفرانس مشترک مطبوعاتی با وزیر خارجه اردن، درباره ائتلاف منطقه‌ای علیه رژیم آخوندی گفت: این ائتلاف امروز مؤثر است و فردا مؤثرتر خواهد بود، چراکه یک موضوع تاکتیکی نیست، بلکه مسئله مشترکی بر اساس این آگاهی است که قابل‌توجه‌ترین تهدید منطقه داعش و رژیم ایران هستند.

وی افزود: ما پیگیر کار ادامه‌دار برای مقابله با مداخلات شرورانه رژیم ایران در منطقه هستیم. اردن با فراخواندن سفیر خود از تهران در سال گذشته، در اعتراض به تجاوزت آشکار رژیم ایران به امنیت و حق حاکمیت خود، یک موضعگیری قوی کرد. من همچنین مایلم از دولت اردن به خاطر کمک به مقابله با تلاش حکومت ایران برای دور زدن تحریم‌ها تقدیر کنم.

مایک پومپئو به استراتژی ۱۲ماده‌ای آمریکا که در ماه مه اعلام شد ا شاره کرد و افزود: شما در روزها و هفته‌های آتی خواهید دید که ما نه‌فقط تلاش‌های دیپلماتیک خودمان بلکه تلاش‌های تجاری‌مان را دو برابر می‌کنیم تا فشار واقعی بر این رژیم وارد کنیم تا آنچه ما برای آن‌ها در ماه مه (اردیبهشت) گذشته مشخص کردیم محقق شود.

وزیر خارجه آمریکا افزود تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج نیروها از سوریه به‌هیچ‌وجه روی ظرفیت ما برای محقق کردن هدفمان در مورد ائتلاف منطقه‌ای علیه رژیم ایران تأثیر نمی‌گذارد.
در این کنفرانس مطبوعاتی، صفدی، وزیر خارجه اردن گفت: ما همه باسیاست‌های توسعه‌طلبانه رژیم ایران در منطقه مشکل‌داریم. ما همه خواهان این هستیم که اطمینان حاصل کنیم که هر تهدیدی در منطقه کاهش پیدا کند.